Skúšky a výstavy

Dátum: 10.08.2015

Vložil: Pavel

Titulok: Re:Re:Re:Re:klubová výstava

Milá pani, keď pes, či sučka získa na medzinárodnej výstave výborné ohodnotenie neznamená to ten pohľad na typ čo na špecialke klubovej, preto bola určená špecialka pre zaradenie do chovu. To zažilo veľa nás chovateľov, lebo skoro každý rozhodca na medzinárodnej výstave má svoj pohľad na psíka. A na kamarátsvo, skoro všetci sme tam kamaráti a stretávame sa tam a nemáme všetci jednoky, ale ujdú sa nám aj druhé ceny a na medzinárodkách boli výborný a víťazi.

Dátum: 08.03.2015

Vložil: MÁRIO ŠANGALA

Titulok: Prihlasky

Kedy budú pridané prihlášky a propozície na hlasitosť,pretože termín hlasitosti sa blíži.

Dátum: 09.03.2015

Vložil: Andrea Vrabcová

Titulok: Re:Prihlasky

Dnes boli pridané prihlášky a propozície na klubové akcie.

Dátum: 01.03.2015

Vložil: Mičura /24.2.2014/

Titulok: Vítam

Vítam uznesenie klubu od r.2014 boli chovné jedince odskúšavane v obore v ostrosti na diviaka.Konečne.

Dátum: 03.03.2015

Vložil: Ivan Pecha

Titulok: Re:Vítam

Pán Mičura, chcem Vás upozorniť, že tak ako bolo prijaté toto uznesenie na preskúšanie odvahy v oplotku, tak isto dňa 21.06.2014 bola udelená výnimka pre jedince, ktoré absolvujú JS v II. cene alebo VS v akejkoľvek cene. Ja som veľký zástanca skúšky v oplotku, preto lebo si myslím, že diviačia zver je premnožená a podľa toho, aké sú naše výrady pri poľovačkách náš jagdteriér poľuje viac na diviačiu zver ako na drobnú. Podľa môjho úsudku, táto výnimka nebola udelená správne. Lovu zdar

Dátum: 25.03.2015

Vložil: Jano Smoliček

Titulok: Reakcia

Som rád, že niekto napísal o tom, na čo bol a má byť Jagdterrier. Škoda len toho kroku ktorý sa stal,ako Ivan píše 21.6.2014 kedy udelili výnimku. Vidím, že niekto stavia psa pracujúceho s diviačou zverou na úroveň psa pracujúceho na zver drobnú. Z môjho pohľadu je to veľká chyba a súhlasím s Ivanom Pechom vo všetkom čo napísal. JS a VS sú samozrejme pre každého psa ťažké a mali by sa ich zúčastňovať len jedince staršie ako 3-4 roky a vypoľované na drobnú zver a nie mladšie, ako je často vidieť na skúškach. To isté by malo platiť aj u DS, lebo pes /suka/ musí nabrať skúsenosti. Aj tak si myslím, že Jagoš je viac na škodnú a diviaka, ako na bažanta a zajaca, preto by skúška v diviačom oplôtku mala byť samozrejmosťou pre každého Jagdterriera a jeho gazdu. Možno by bolo dobré zamyslieť sa aj nad dobudovaním diviačích oplôtkov tam, kde dnes chýbajú a možno potom bude všetko v poriadku a nebudú vznikať takéto nezmyselné veci hneď z kraja leta, ako tomu bolo minulý rok.
Poľovníckej kynológií zdar.

Dátum: 01.03.2015

Vložil: Flimel /23.2.2014/

Titulok: ostrost

ak uz mame chovat vsestranne jedince a aj jedince, ktore uspesne absolvuju JSMP, alebo VS a maju pov. zucastnit sa skusky v diviacej obore, preco sa neuvazuje, aj o tom, nech jedince so skuskou SD absolvuju preskusanie z vodnej prace a aportovacie prace...alebo standard uz neudava, ze jagdterrier je vsestranne plemeno...

Dátum: 03.03.2015

Vložil: Ivan Pecha

Titulok: Re:ostrost

Ahoj Robo, nerád Ti odpovedám touto cestou, tak isto sú všestranné psi stavači a tiež sa nezmestia ani do nory, tiež sú všestranné psi, ktoré majú nad 50 cm a nemôžu oficiálne pracovať na diviačiu zver, ako duriče a preto si myslím, že jagdteriér je všestranný pes aj bez toho, že by aportoval zajaca. Ďalej píšeš o vodnej práci, čo je pre jagoša dosť prirodzená vec, ale stále budem oponovať jedinou vecou - čo sú naše výrady. Voľakedy pred 20 rokmi sme strieľali 1600 zajacov, 1600 bažantov. Dnes strieľame 80 bažantov a 50 zajacov. Popritom nám na výrade leží dalších 50 diviakov. Preto si myslím, že jagdteriér je pes, ktorý sa viacej hodí na poľovačku čiernej zveri, ako na poľovačku drobnej zveri. Zo svojej skúsenosti viem popísať niekoľko poľovačiek, ktoré som absolvoval na drobnú zver, po postrieľanom zajacovi utekal jagoš a stavač, jagdteriér odohnal stavača od zajaca, ktorého dobehli a ja som musel ísť ďalších 250m pre zajaca, lebo ho nevládal doniesť. Myslím si, že všestrannosť týchto psov nie je o vodnej práci, ani o prinášaní bažanta-zajaca (aj keď to niektoré jedince robia super), ale skôr je toto plemeno vyšľachtené na noru a na prácu na povrchu na diviaka. Tak isto môžem povedať, že existujú skúšky FSMP, LSMP, FD. Tiež sa psi uplatňujú ako všestranní. Ahoj

Vyhľadávanie

Kontakt

Admin - MVDr. Zuzana Cellengová