Skúšky a výstavy

Dátum: 03.12.2017

Vložil: Eugen Jurovich

Titulok: Re:MDS

Vážení priatelia kynológie.Svedomie ma hryzie,preto musím napísať týchto pár riadkov.Som,medzi členskou zákl.pomerne nový a málo známy,ale čo sa týka Jana Smolíčka,poviem asi toľko,že kynológii a jagošovi je oddaný,v tomto regióne má na to skvelé podmienky,robí výcvikové dni,ja neviem vždy som mal cestu do oplotku,príp. noru otvorenú,alebo ,kto chcel tak si potrénoval.Taktiež som s ním absolvoval niekoľko polovačiek v PZ Turá Lúka i na Javorine a psy mu robili veľmi dobre.Taktiež v OPK Myjava ,Senica ho hodnotia veľmi kladne,organizuje skúšky na PU psov. Ja som z Beckova cca 35 km, nepotrebujem mu liezť do zadku ,ale pravda je pravda.Nechcem,aby sa ludia delili na tých či oných a hlavne v klube,lebo to by už potom bolo o inom.Známe Rozdel a panuj.

Dátum: 25.10.2017

Vložil: Ivan Pecha

Titulok: MDS - východné Slovensko

Vážení chovatelia, v posledných hodinách sa mi dostalo niekoľko informácií ohľadom skúšok MDS. Chcel by som požiadať každého, kto bol prítomný na skúškach MDS, aby sa k tomu vyjadril v diskusii. Ja som tam osobne nebol, a preto neviem zaujať stanovisko. Chcem od Vás, aby ste napísali na túto diskusnú stránku, aký priebeh mali podľa Vás tieto skúšky. Bol by som veľmi rád, aby Vaše diskusné príspevky boli vecné, bez emócií. V kuloároch koluje už veľa negatívnych informácií, chcem sa dozvedieť, ako člen dozornej rady, čo je pravda v niektorých týchto tvrdeniach.

Dátum: 25.10.2017

Vložil: Jano Smolíček

Titulok: MDS

Počul som aj ja nejaké reči okolo MDS. Zatiaľ neviem čo je na tom pravdy, ale ak to bolo tak ako sa hovorí, mali by sme sa všetci konečne zobudiť z toho sna. Počkám ako sa vyjadria tí, čo sa majú ku týmto skúškam vyjadriť v prvom rade a potom poviem niečo aj ja ak môžem. Na záber iba to, čo som hovoril už dávno. Moje myšlienky vyjadrím prostredníctvom jedného citátu:
„Ak je pravda, že múdrejší ustúpi, je jasné, prečo je tak málo ustupujúcich - Vrchnosť ťažko oklamete, zvyčajne tých dolu vôbec nepočúva.“

A že vraj jeden vtip ktorý sa hodí k rozhodcom na MDS:

”Ako sa má váš pes?” pýta sa futbalista rozhodcu po zápase.
”Aký pes? Ja žiadneho nemám!”
”To je čudné, slepý ste a psa nemáte...”

Dátum: 27.10.2017

Vložil: Oto Jakubík

Titulok: Re:MDS - východné Slovensko

Pozdravujem Vás priatelia,MDS 2017 podľa mňa boli najsmutnejšie čo si pamätam.Ku skúškam len toľko aj prehrávať treba s noblesou.

Dátum: 27.10.2017

Vložil: vavrek robert

Titulok: Re:MDS - východné Slovensko

No ja ako učastnik sa vyjadrim asi tak.V propoziciach bol uvedeny zraz v piatok o 18 00.Kazdy mame nejake povinnosti,pracu rodinu,firmy a tak a vieme prist včas,naše vedenie a usporiadatelia nie.Na polovačke dva psy ktore držia diviaka viac ako 10minut a ten diviak sa pri nich ulovy,dostanu znamky 3,2,2.V oplotku pes ktory celu skušobnu dobu neodide od diviaka a bez prestavky hlasi je hodnoteny znamkov 3.Po nom ukrajinsky pes s identickou pracou 4.Uroven skušok absolutne slaba ani nie na okresnej urovni a nie na medzinarodnej.Klub asi stoji na tom velmi zle ked nevieme ani zohnat psov na učasť na takom podujati.Moje hodnotenie nieje vobec zaujate.Ja som z toho divadla odstupil po oplotku lebo sa na to nedalo pozerat.Asi by musel pes v pohone zahynuť aby dostal dobre znamky.Hodnotenie rozhodcov neobjektivne,nespravodlive ,netotožne zo skušobnym poriadkom.Skušky hodnotim ako fiasko a hanbu klubu a osobne sa odmietam zučastnovať takychto podujati.

Dátum: 27.10.2017

Vložil: vavrek robert

Titulok: Re:Re:MDS - východné Slovensko

Vedenie klubu si robi ako sa im pozdava.Dufam že bude možnost sa vyjadrit na členskej scodzi.Dufam že bude každy rok tak ako bolo prijate na poslednej schodzi.Nebudeme si tu vypisovať,povieme si to na schodzi.

Dátum: 27.10.2017

Vložil: vavrek robert

Titulok: Re:Re:MDS - východné Slovensko

Prave som si pozrel tabulky s vysledkami MDS.Tak pardon dva psy čo držali diviaka čo vie potvrdit lebo so toho diviaka pri nich strelil tak Froncova fenka 4,2,4 a Vavrekov pes 3,2,2. Rad by som dostal odpoved na zaklade čoho ten rozdiel.

Dátum: 27.10.2017

Vložil: vavrek robert

Titulok: Re:Re:Re:MDS - východné Slovensko

Ukrajinsky pes hladanie4 a po pohone ho nikto nevidel,v pohone sa niekolko krat motal pomedzi honcov,ked sa začalo strielat tak zmizol.Ares najde diviaka ktoreho hlasi na zaklade neustaleho hlasenia sa ten diviak ulovi a z hladania ma 3,z hlasitosti2. Tak to čo je za divadlo.Toto su fakty nad ktorymi sa treba zamysliet.

Dátum: 28.10.2017

Vložil: Jano Smolíček

Titulok: Re:Re:Re:Re:MDS - východné Slovensko

Dúfam, že to čítajú aj ostatní a napíšu svoje dojmy, aby všetci vedeli ako to vlastne bolo a je.
Na záver jeden citát:
Máte svoj vlastný život, a máte iba jeden, tak ho nepremrhajte žitím života, aký od vás očakáva niekto iný.

Otvorte oči a ústa! Ďakujem.

Dátum: 24.08.2017

Vložil: Ivan Pecha

Titulok: KV??

Vážení páni chovatelia,
chcem upozorniť na chybu, ktorá je na našej klubovej stránke pri psovi ARES JURAŠEKOV DVOR, kde je uvedené, že pes je klubový víťaz. Podľa mojich vedomostí, klubový víťaz je len jeden a to bola suka pána Ondrisku. Chyba sa môže stať, no nie však opakovať ju v rôznych periodikách - napr. Naše poľovníctvo, kde bolo tiež uvedené, že vyššie uvedený pes je klubový víťaz.

Údaje uvedené na stránke KCHJGDT pri psovi Ares Jurášekov Dvor:
18.6.2017
KV
Sielnica
Tr. otvorená – V1, CAC, KV

S pozdravom a kynológii zdar





Vyhľadávanie

Kontakt

Admin - MVDr. Zuzana Cellengová