Diskusná téma: Návrh chovateľského poriadku SKCHJGDT

Dátum: 31.12.2017

Vložil: Maroš Antalík

Titulok: Chovatelský a zápisný poriadok

Dobrý večer priatelia.
Som rád že diskutujete k takejto dôležitej téme.Nechcem a ani sa nebudem teraz vyjadrovat k jednotlivým návrhom pretože to nás čaká na spoločnej schôdzi,chcel by som len podať niekoľko informácií k PDA t.j. Pohár Dušana Antalíka.
PDA bol v roku 2016 organizovaný po prvý krát a iniciatíva na zorganizovanie prišla od ľudí ktorí nemajú s klubom nič spoločné.Najprv sa mi to tiež zdalo trochu zvláštne,ale ked som videl zanietenie ludí ktorí to organizovali, bol som velmi prekvapený.PDA sú v podstate duričské skúšky skúšané podľa platného skúšobného poriadku.Prvý ročník sa uskutočnil v Lučenci a naozaj tam boli len účastníci ktorých pozvali organizátori.Klub tieto skúšky nestáli ani cent a celé financovanie bolo formou sponzoringu.Pri ukončení týchto skúšok bolo prostredníctvom ľudí z vyšších kynologických štruktúr vyslovené želanie aby neostalo len pri jednom ročníku.A tak sa výbor dohodol,že v roku kedy nebudú organizované klubové duričské skúšky,bude klub organizovať PDA.Po poslednom rozhovore s p.Marianom Konečným viem,že kynologická rada má v úmysle premenovať duričské skúšky brlohárov,ktoré sa tento rok organizovali prvý krát,na PDA.Takže to bude vyšší typ skúšok a preto sme ho navrhli aj do chovatelského poriadku.No ak si to členovia klubu nebudú želať,nemusí tam byť.
Na záver želám v mene klubu všetkým členom pevné zdravie a vela úspechov v novom roku 2018 a teším sa na naše spoločné stretnutia. KYNOLÓGII ZDAR.

Vyhľadávanie

Kontakt

Admin - MVDr. Zuzana Cellengová