Diskusná téma: Návrh chovateľského poriadku SKCHJGDT

Dátum: 06.12.2017

Vložil: Jano Smolíček

Titulok: Návrhy a pripomienky k chovateľskému poriadku KCHJ

čl. 4 - Podmienky chov. spôsobilosti - podľa platného štandardu - nejaké vytváranie svojej verzie štandardu? Nevidím dôvod.
čl. 5 b - Súhlasím plne s názorom Ivana Pechu.
čl. 5 Pohár MVDr. Antalíka nechcem riešiť z osobných dôvodov, ale súhlasím aj s tým, že treba dať priestor aj druhým, nech sa ukážu.
S tým nedokončeným vyhnaním - čo to je za názor zaraďovať do chovu psov s nedokončeným vyhnaním. Odvaha a ostrosť sú potom kde a kde je tá pravá povaha Jagdterriera?? Či keď je pekný a váš, tak nech je v chove ??
Čo sa týka PLL - treba to zrušiť je to nezmysel, a tí čo to zaviedli a spropagovali a ďalej propagujú tí to dobre vedia. Aj v diskusií je to v minulosti dosť obšírne popísané a kto má internet môže si doštudovať nielen na našej stránke ale nájde si aj niečo o tejto problematike. Je tam toho dosť. To zavedenie ,,Čistých jedincov" narobilo toľko zla, že ja osobne nemám čo riešiť a hovorím, na prvej schôdzi zrušiť. Páriť ako V CZ, tí to tam riešia inak - môj názor.
S využitím psa v chove: ak je dobrý, teda ozaj dobrý a má dobrý zdravotný stav na vek netreba hľadieť - chovať bez obmedzenia veku.
Podvodníci, tam súhlasím s Ivanom P.
Nebránim sa rozumným veciam a nezmysly nechcem a nebudem podporovať.
Uvidíme čo bude. Ja verím, že väčšina členskej základne pochopila niektoré skutočnosti.

,, Poľovníckej kynológií a Jagošom zdar"

Vyhľadávanie

Kontakt

Admin - MVDr. Zuzana Cellengová