Skúšky a výstavy

Dátum: 29.10.2017

Vložil: Miro Šujan

Titulok: MDKS Kosiče.

Prvom rade všetkých pozdravujem. Ako vodič som sa tiež zučastníl spomínaných skúšok. Treba uznať zle podmienky ako pre psov aj ich vodičov a rozhodcov. Ja som osobne môjho psa nevidel ako vždy pri každej spol.poľovačke / má dlhé hľadanie/ až na konci pohonu. Po prvom si ho ma čas prisvojil jeden p.vodič. Ten sa tváril že je to jeho pes. ešte že som ho zbadal ináč by som bol už skončil. Po druhom kole som ho našiel pri ulovenom diviakovy / pred tým postrielanom jedným vodičom asi p.S.Hurtukom/. Prečo asi p.Vavrek bežal dopredu sa dá vysvetliť tým aby doviedol psa k tomuto diviaku. Pes ktorý má rešpekt v oplôtku od diviaka a to podotýkam korona bola od neho 10 m aký môže robiť v lese? Tam má pes podporu vodiča. Ináč rozhodcovia mohli zohľadniť aj skúšky hlasitosti ,ktoré mali psy absolvované . Poznali tieto psy. Ale to je už na rozhodcov tí sú páni na ihrisku. Jediný môj pes ,ktorého poznám lepšie ako moje topánky viem že ma hrubý hlas zmení pri diviakovy .To bolo aj v oplôtku. Všetci štekali na tenko. Možno chyba bola aj nátlak na vydanie tabuliek po prvom dni , ktorý bol dosť hlavne pohon neprehladný. Možno by boli aj rozhodcovia trochu prihliadli na výsledky po druhom dni ,keď videli psov v oplôtku a na stopách.
Len toľko z mojej strany. Spozdravom lesu ,lovu zdar.

Vyhľadávanie

Kontakt

Admin - MVDr. Zuzana Cellengová