Skúšky a výstavy

Dátum: 14.06.2015

Vložil: Kmeťová

Titulok: klubová výstava

Chcem sa podeliť o prvé dojmy z klubovej výstavy.Keďže sme ešte len začiatočníci v chove jagdteriéra,očakávala som asi zbytočne,že sa zaradíme normálne medzi členov a priaznivcov chovu tohto krásneho plemena. Trošku ma zarazilo hodnotenie rozhodcov na výstave... keď bol vodič psa kamarátom rozhodcu, bolo hodnotenie hneď lepšie,ako hodnotenie neznámeho vodiča...Dokonca to sami rozhodci povedali nahlas,že je kamarát... Ja nie som rozhodkyňa,ani neviem posúdiť psíka odborne,ale je prinajmenšom čudné, že sučka, ktorá má z medzinárodnej výstavy CAC,CACIB aj BOB dostane na klubovej VD... nečakala som že vyhrá,jasné že boli aj krajšie psíky... ale predsalen VD? Zvláštne... dokonca na medzinárodnej výstave ju ohodnotili lepšie ako tohtoročného šampióna z klubovej výstavy... ale chápem,kamarát sa musí ohodnotiť "lepšie". Ja len toľko o mojich dojmoch... Som z toho trošku zarazená,no nič nás neodradí od chovu,teda dúfam. Len si asi nabrúsim nervy vopred,keď pôjdeme na najbližšiu klubovú výstavu. Len škoda,že nestačí iba medzinárodná... myslím,že sa hodnotí objektívnejšie...

Vyhľadávanie

Kontakt

Admin - MVDr. Zuzana Cellengová